Address DELTA MIXED MARTIAL ARTS ACADEMY CLUJ, Adresa Salii : Aleea Retezat nr 4 ( Scoala Liviu Rebreanu -fosta Gen 3), Cluj-Napoca, Romania
Email tkddelta@yahoo.ro

Follow Us

Back to the list

➡️ 🇷🇴👊❤️SPORTIVII DE LA DELTA CLUJ - 7 MEDALII LA CAMPIONATUL MONDIAL DE...

➡️ 🇷🇴👊❤️SPORTIVII DE LA DELTA CLUJ - 7 MEDALII LA CAMPIONATUL MONDIAL DE TAEKWON-DO ITF ( 2 AUR 🥇🥇 , 1 ARGINT 🥈 SI 4 DE BRONZ 🥉🥉🥉🥉 )
➡️In perioada 22-28 aprilie 2️⃣0️⃣1️⃣9️⃣ in Inzell ,Germania a avut loc Campionatul Mondial de Taekwon-do ITF (
juniori si seniori ) , cu un numar de 1234 sportivi din 64 de tari .
➡️ Clubul Sportiv Delta MMA Cluj a fost reprezentata de 5 sportivi , 1 Antrenor -Master Muresan Alexandru VII dan ( Lot National ) si 1 arbitru -Fogarassy Tibor -4 dan .
Cei 5 sportivi sunt componenti ai 🇷🇴 Lotului National de Taekwon-do ITF : Seniori ( Chisalita Diana -2 dan , Muresan Alexandru Jr-3 dan , Stanciu Paul-1 dan ) si Juniori ( Pop Ariana-2 dan si Chisalita Thea-1 dan ) .
➡️ La finalul acestui Campionat Mondial de Taekwon-do I.T.F , 🇷🇴Romania🇷🇴 s-a clasat pe locul 5, locul 1 fiind ocupat de Argentina, locul 2 - Polonia, locul 3 - Noua Zeelanda si locul 4 - Norvegia. Romania a fost urmata in clasament de Rusia, Germania, Finlanda, Irlanda, Ucraina, Slovenia, Statele Unite ale Americii, Olanda, Ungaria, Canada, etc.
➡️ Echipa 🇷🇴Romaniei🇷🇴 de seniori a obtinut 👏CUPA 👏pentru 👏CEA MAI BUNA ECHIPA DE SENIORI DIN LUME👏 ca urmare a rezultatelor obtinute .